Lidhje

Presidenti Trump: shpresoj të kthehem së shpejti


Presidenti Donald Trump postoi të shtunën një video nga spitali ku thotë se ka filluar të ndjehet më mirë dhe shpreson të “kthehet së shpejti”.

Presidenti Donald Trump
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Në regjistrimin video prej katër minutash, Presidenti thotë se “nuk ndihej aq mirë” kur u shtrua në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake Walter Reed të premten pasi doli se ishe infektuar me koronavirus. Por ai tha se, tani ndihej shumë më mirë dhe se mjekët po punonin shumë për ta shëruar.

Zëri i presidentit tingëllonte pak i ngjirur video, por ai dukej në humor të mirë. Ai tha se po luftonte për miliona njerëz në mbarë botën që kanë patur virusin.

Presidenti Trump tha se mund të kishte qëndruar në Shtëpinë e Bardhë për të mbrojtur veten, por si president nuk mund t’ia lejonte vetes të “mbyllej në dhomën në katin e sipërm”.

Presidenti falenderon në video ekipin mjekësor që po e trajton si dhe udhëheqësit botërorë që i kanë dërguar urime.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG