Lidhje

Princi Philip i Britanisë del nga spitali


Princi Philip i Britanisë doli nga një spital në Skoci ku u shtrua mbas një sëmundje të lehtë.

Bashkëshorti 91 vjeçar i mbretreshës Elizabeth u pa duke u përshëndetur me personelin mjekësor jashtë Infermierësë mbretërore Aberdeen, ku ai kaloi 5 ditë mbasi u trajtua për një infeksion në veshka.

Ai u nis për t’iu bashkuar mbretëreshës dhe familjes në shtëpinë e pushimeve, Balmora.
Është hera e dytë brenda këtij viti që Princi Philip shtrohet në spital për infeksionin në veshka.
XS
SM
MD
LG