Lidhje

Kosovë, vazhdojnë mospajtimet politike


Në Kosovë kanë vazhduar mospajtimet e thella politike që e kanë lënë vendin pa institucione të reja, që nga zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të tetë qershorit.

Ndërsa nuk ka një pajtim për rrugëdalje, ka një pajtim të përgjithshëm se vendi po pëson nga mungesa e institucioneve të reja që duhet të përmbushin reformat e brendshme dhe detyrimet ndërkombëtare.

Kosova, ende pa marrëveshje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG