Lidhje

Prishtinë: Mijëra qytetarë protestojnë kundër qeverisë së Kosovës


Prishtinë: Mijëra qytetarë protestojnë kundër qeverisë së Kosovës

Mijëra qytetarë protestuan sot në Prishtinë kundër qeverisë së Kosovës. Në protestën e organizuar nga lëvizja Vetëvendosje, u hodhën parulla kundër privatizimit të ndërmarrjeve publike, keqpërdorimit të tenderëve dhe kundër bisedimeve me Serbinë. Qeveria e Kosovës i bëri thirrje lëvizjes Vetëvendosje që të ofrojë siç u tha, alternativa në vend të akuzave.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG