Lidhje

Prishtinë, përfaqësues institucionesh dhe studiues vlerësojnë Nënë Terezën


Prishtinë, përfaqësues institucionesh dhe studiues vlerësojnë Nënë Terezën

Në Prishtinë, përfaqësues institucionesh, studiues e udhëheqës fetar e cilësuan Nënën Terezë personalitet të përmasave botërore, të tillë çfarë njerëzimi nuk kishte parë deri në lindjen e saj. Këto komente u bënë në një tryezë kushtuar Nënës Terezë, një nga manifestimet e planifikuara me rastin e 100 vjetorit të lindjes së saj. Kosova e ka shpallur vitin 2010, vit të Nënës Terezë.

XS
SM
MD
LG