Lidhje

Përurohet xhamia e re në Prishtinë


Në Kosovë, udhëheqës të lartë politikë e fetarë hodhën sot gurëthemelin e xhamisë së re në Prishtinë, ndërtimi i së cilës pritet të kushtojë rreth 20 milion euro. Gjatë ceremonisë në të cilën morën pjesë edhe udhëheqësit e kishës katolike dhe asaj ortodokse, u bënë thirrje për ruajtjen dhe kultivimin e tolerancës fetare dhe besimit tradicional në vend.

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG