Lidhje

Prishtinë, seminar për gjuhën dhe kulturën shqipe


Në Prishtinë zhvilloni punimet seminari i 36-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare në të cilin po marrin pjesë një numër i konsiderueshëm studiuesish të fushës së albanologjisë. Seminari i themeluar që në vitin 1974 tashmë është shndërruar në një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore në Kosovë.

Prishtinë, seminar për gjuhën shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG