Lidhje

Pritshmëritë nga takimi Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë


Pritshmëritë nga takimi Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se takimi që pritet të mbahet në 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë ndërjmet Kosovës dhe Serbisë dëshmon përkushtimin amerikan për një zgjidhje që do të çonte në njohjen e ndërsjellë. Ai tha se nuk do të ketë bisedime që prekin tërësinë tokësore të Kosovës.

XS
SM
MD
LG