Lidhje

Pritshmëritë e ekonomistëve për takimin Kosovë-Serbi në Uashington


Ekonomistët për takimin Kosovë-Serbi në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Në Kosovë njohës të çështjeve ekonomike vlerësojnë se takimi mes Kosovës dhe Serbisë me 27 qershor në Washington është një mundësi e mirë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet te dyja vendeve. Ata thonë se përmirësimi i këtyre marrëdhënieve është parakusht për tërheqje të investimeve të huaja dhe qëndrueshmëri politike në rajon.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG