Lidhje

Probleme të kultivuesve të domates në Berat dhe Fier


Probleme të kultivuesve të domates në Berat dhe Fier
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Disa qindra fermerë në Qarkun e Fierit dhe Beratit po e hedhin prodhimin e domates këtë vit për shkak se sipas tyre fara ka sjellë probleme. Një pjesë e madhe e fermerëve kanë investuar në sera duke marrë kredi dhe kjo e bën më të vështirë situatën e tyre.

XS
SM
MD
LG