Lidhje

Programe që nxisin të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria


Programe që nxisin të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Largimi i të rinjve po vijon në Shqipëri duke krijuar probleme të mprehta në shumë zona ku mungojnë profesionistët dhe forcat e afta për punë. Qeveria ka ndërmarrë së fundi dy programe, një për studentët dhe tjetri për personat në vështirësi ekonomike të cilat synojnë që të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria. Korespondenti ynë Raimond Kola përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG