Lidhje

Projekte zhvillimi në Vlorë


Agjencia e Zhvillimit “Auleda” në Vlorë po nxit zhvillimin e projekteve në disa sektorë që përfshijnë agroindustrinë, peshkimin, turizmin, artizanatin dhe teknologjitë e reja. Projektet përfshijnë partnerë të ndryshëm edhe nga vendet fqinje dhe financohen kryesisht nga donatorë të huaj. Korespondenti i Zërit të Amerikës Raimond Kola bisedoi në Vlorë me Drejtoreshën Ekzekutive të kësaj Qendre Mirela Koçi.
Projekte zhvillimi në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00
XS
SM
MD
LG