Lidhje

Të drejtat e grave për pronësi në Kosovë


Qasja e grave në prona është në shkallë të ulët në Kosovë. Megjithë lehtësirat që ka krijuar agjensia për barazi gjinore për regjistrim të pronës në emër të përbashkët, numri i aplikuesve nuk është i kënaqshëm sipas tyre. Organizatat joqeveritare në Kosovë thonë se duhet punë më e madhe për ta ndryshuar këtë realitet.

Gratë dhe prona
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG