Lidhje

Tiranë: Monument për protestën anti-komuniste të korrikut '90


Shqipëri: Monument për protestën antikomuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Në Tiranë, sapo është vendosur një monument i veçantë, në kujtim të protestës anti-komuniste të korrikut 1990. Është kabina e një kamioni, që theu rrethimin e një ambasade perëndimore dhe u krijoi mundësinë mijëra shqiptarëve të largohen nga vendi drejt Perëndimit. Sot ky kamion tërheq vëmendjen për ngjarjen e dikurshme, duke sjellë rreth tij shumë vizitorë.

Shqipëri: Monument për protestën antikomuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG