Lidhje

Protesta në Prishtinë kundër arrestimit të ish pjesëtarëve të UÇK-së


Protesta në Prishtinë kundër arrestimit të ish pjesëtarëve të UÇK-së
Protesta në Prishtinë kundër arrestimit të ish pjesëtarëve të UÇK-së

Në Prishtinë dhe disa qytete të tjera të Kosovës sot janë zhvilluar protesta kundër arrestimit të nëntë ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe nxjerrjes së urdhër arrestit ndaj deputetit të Parlamentit të Kosovës, Fatmir Limaj, nën dyshimet për krime lufte. Protestuesit akuzuan EULEX-in për dëmtim të imazhit të ish luftëtarëve. Zyrtarë të EULEX-it thanë ndërkaq se arrestimet kanë të bëjnë me individë dhe nuk janë të drejtuara ndaj asnjë organizate.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG