Lidhje

Tiranë, protesta të përditshme për Teatrin Kombëtar


Tiranë, protesta të përditshme për Teatrin Kombëtar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Në Tiranë artistë dhe qytetarë po zhvillojnë tubime të përditshme proteste pranë ndërtesës së Teatit Kombëtar për ta mbrojtur atë nga shkatërrimi bazuar në një projekt që parashikon ngritjen në atë terren të një ndërtesë të re së bashku me disa kulla prapa saj. Ata kanë disa muaj që protestojnë kundër planeve për ta shembur ndërtesën e Teatrit Kombëtar të cilën autoritetet e kanë cilësuar si të vjetëruar e të pasigurtë, duke kërkuar restaurimin e objektit 75 vjeçar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG