Lidhje

Turizmi kulturor në Shqipëri, aktiviteti sportiv "rafting"


Albania rafting interview

Ka disa vjet që në disa prej kanioneve të Shqipërisë, si janë ai i Osumit, i Përmetit, apo Skraparit, organizohet rafting, një aktivitet sportiv, që praktikohet prej kohësh në vende të ndryshme të botës. Në Shqipëri ky aktivitet, relativisht i ri për vendin, ofrohet nga shoqata "Albania Rafting Group".

Veç aktivitetit fizik, si një sport në natyrë, rafting orfron pamje të mahnitshme të kanioneve dhe natyrës përreth. Rafting Albania është shoqata që ofron këtë aktivitet dhe në programin televiziv "Ditari" ishte e ftuar një prej bashkëthemeluesve të tij, Blerina Ago.

Ajo ndodhet në Shtetet e Bashkuara në kuadër të një programi të Departamentit të Shtetit, në bashkëpunim me Fondin Marshall Gjerman, për fuqizimin e të rinjve sipërmarrës nga vendet evropiane.

Intervistë me znj. Blerina Ago
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG