Lidhje

Edi Rama: Dëbora ka bllokuar Veriun dhe gjunjëzuar tërësisht shtetin


Edi Rama: Dëbora ka bllokuar Veriun dhe gjunjëzuar tërësisht shtetin
Edi Rama: Dëbora ka bllokuar Veriun dhe gjunjëzuar tërësisht shtetin

Kryetari socialist Edi Rama reagoi sot lidhur me gjendjen e krijuar per shkak te motit te keq dhe komenteve te kryeministrit Berisha ne Veri te vendit.

"Deklarimet e Kryeministrit per fonde per banoret jane kopje e premtimeve per Shkodren e permbytur:

Askush s'eshte ndimuar me fonde ende sot!" shkruan ne mesazhet e tij ne Twitter zoti Rama, sipas te cilit "Asnje ndihme s'ka shkuar ne Veri prej dy javesh dhe ndihmat qe mund te shkojne nga sot do jene thjesht mediatike,sepse shteti ka rene" shprehet kryetari socialist duke shtuar se "debora ka bllokuar Veriun dhe gjunjezuar teresisht shtetin" duke kritikuar qeverine se sipas tij "s'ka asnje fuqi per te perballuar emergjenca, arka e shtetit eshte bosh kurse shteti eshte rrenuar ne moral e ne profesionalizem", deklaron zoti Rama.

XS
SM
MD
LG