Lidhje

Në Tiranë festohet Fiter Bajrami


Në Tiranë, mijëra besimtarë besimtarë myslimanë festuan të premten Fiter Bajramin, një nga ditët më të rëndësishme të fesë së tyre. Fiter Bajrami vjen pas një muaji sakrificash dhe lutjesh të besimtarëve gjatë Ramazanit. Drejtuesit fetarë bënë thirrje për bamirësi dhe mbështetje për të varfërit dhe të pambrojturit.

Tiranë, festohet Fiter Bajrami
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG