Lidhje

Reeker kritikon ashpër Vetëvendosjen


Reeker kritikon ashpër Vetëvendosjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit Philip Reeker, kritikoi sot ashpër lëvizjen Vetëvendosje për kundërshtimin e saj ndaj ratifikimit të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Gjatë vizitës në Kosovë, zoti Reeker mbështeti përpjekjet për zbatimin e kësaj marrëveshjeje, përfshirë edhe ligjin mbi amnistinë, i cili i ndryshuar nga qeveria e Kosovës, do të rivihet për debat javën që vjen në Parlamentin e Kosovës.

Reeker kritikon ashpër Vetëvendosjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG