Lidhje

Një reporter i Luftës së Kosovës marshon nga Gjermania drejt Kosovës


Maxhun Smajli
Maxhun Smajli

Emigranti kosovar Maxhun Smajli është nisur 66 ditë më parë nga Gjermania drejt Kosovës, në një rrugëtim në këmbë, të quajtur "Marshi i Mërgimtarit"

Emigranti kosovar Maxhun Smajli është nisur 66 ditë më parë nga Gjermania drejt Kosovës, në një rrugëtim në këmbë, të quajtur "Marshi i Mërgimtarit". Ish reporteri i luftës në Kosovë, Maxhun Smajli, thotë se marshimi i tij do të zgjasë 78 ditë, aq sa edhe zgjati ndërhyrja ajrore e NATOS kundër forcave ushtarake e policore serbe. Ai thotë se e ka ndërmarrë marshimin e tij në shenjë mirënjohjeje ndaj Forcave të Natos, që ndihmuan në çlirimin e Kosovës, si dhe në nderim të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Sot, Maxhun Smajli arriti në qytetin e Shkodrës, prej nga u nis drejt Kosovës, ku pritet të arrijë më 12 qershor.


Marshimi i reporterit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG