Lidhje

Ricklimi ndihmon mjedisin; a mund të jetë edhe fitimprurës?


Ricklimi ndihmon mjedisin; a mund të jetë edhe fitimprurës?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Kina ka qenë ndër blerësit më të mëdhenj të materialeve të ricikluara. Por kjo u ndal në vitin 2018, kur vendi ndaloi importimin e plastikave të riciklueshme dhe materialeve të tjera të mbetjeve, duke i detyruar Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera që të kërkojnë një alternativë tjetër.

XS
SM
MD
LG