Lidhje

Synohet rigjallërimi i Liqenit të Shkodrës


Synohet rigjallërimi i Liqenit të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Sot është Dita e Liqenit të Shkodrës, liqeni më i madh në Ballkan. Kjo ditë është krijuar për të tërhequr vëmendjen tek vlerat natyrore dhe turistike të këtij liqeni. Gjuetia pa kriter, ndërtimet e paligjshme dhe mbeturinat kanë sjellë dëme të konsiderueshme në ekosistemin e liqenit gjatë dekadave të fundit. Por së fundmi përmes Fondit Shqiptar të Zhvillimit, synohet rigjallërimi i Liqenit të Shkodrës për të shfrytëzuar sa më mirë potencialin e tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG