Lidhje

Sen. Johnson: T'u japim hapësirë Kosovës dhe Serbisë të arrijnë marrëveshje


Sen. Johnson: T'u japim hapësirë Kosovës dhe Serbisë të arrijnë marrëveshje
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:19 0:00

Senatori amerikan, Ron Johnson, i tha Zërit të Amerikës se zgjidhja e problemeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të gjendet nga të dyja palët, ndërsa Shtetet e Bashkuara do t’i mbështesin palët për gjetjen e një zgjidhjeje, që sipas tij "nuk është aspak e lehtë".

XS
SM
MD
LG