Lidhje

Rreziku nga sëmundjet kancerogjene në Vaun e Dejës


Në bashkinë Vau i Dejës, 150 familje rrezikojnë të preken nga sëmundjet kancerogjene për shkak se prej vitesh jetojnë në banesa të mbuluara me eternit. Këto familje u detyruan të shpërngulen në këtë zonë pasi shtëpitë e tyre u përmbytën nga ndërtimi i hidrocentralit. Drejtuesit e bashkisë thonë se situata është e rrezikshme dhe apelojnë për largimin e familjeve nga banesat me mbulesë eterniti.

Rreziku nga sëmundjet kancerogjene në Vaun e Dejës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG