Lidhje

Rrëzohen dy aeroplanë luftarakë të forcës ajrore kroate

  • Laura Konda

Rrëzohen dy aeroplanë luftarakë të forcës ajrore kroate

Dy aeroplanë luftarakë MiG të forcës ajrore kroate janë rrëzuar gjatë një stërvitjeje. Dy pilotët kanë shpëtuar të paplagosur.

Ministria kroate e Mbrojtjes tha në një deklaratë sot se aeroplanët kishin pasur një aksident në ajër, por nuk dhanë hollësi nëse ishin përplasur me njëri tjetrin.

Ministria tha se të dy pilotët kishin arritur të dilnin nga eroplanët të padëmtuar dhe të uleshin pa probleme.

XS
SM
MD
LG