Lidhje

Sot u rrëzua muri në Mitrovicë


Sot u rrëzua muri në Mitrovicë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Sot në Mitrovicën e veriut u rrëzua muri i ngritur në dhjetor të vitit të kaluar nga autoritetet komunale në atë zonë. Rrënimi i murit pasoi një marrëveshje me qeverinë qendrore të ndërmjetësuar nga ambasada amerikane në Prishtinë dhe zyra e Bashkimit Evropian.

XS
SM
MD
LG