Lidhje

Profil i kandidates për deputete Rudina Hajdari


Rudina Hajdari

Në zgjedhjet parlamentare të Shqipërisë, një nga kandidatet më të reja për deputete është edhe Rudina Hajdari. Ajo u kthye në atdhe pas studimesh të gjata në Londër dhe Nju Jork për gjeopolitikë dhe të drejtat e njeriut. Rudina u propozua për deputete nga Partia Demokratike. Babai i saj, Azem Hajdari, ka shërbyer si kryetari i parë dhe bashkëthemelues i Partisë Demokratike, e para forcë opozitare politike në Shqipëri pas diktaturës komuniste.

Profil, kandidatja për deputete Rudina Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG