Lidhje

Selimi: 2012-a shënoi suksese diplomatike për Kosovën


Petrit Selimi

Intervistë me zëvendës Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Petrit Selimi

Zëvendës Ministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi thotë se viti 2012 shënoi përparime të rëndësishme diplomatike për vendin përfshirë shtimin e numrit të njohjeve dhe hapjen e procesit të integrimit evropian. Megjithatë ai e pranon që mbeten ende sfida për t’u zgjidhur, përfshirë mosnjohjen nga pesë vende të BE-së. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Selimi tha se dialogu me Serbinë e ka ndihmuar Kosovën në frontin diplomatik botëror.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG