Lidhje

Sessions merret në pyetje nga zyra e Prokurorit të Posaçëm


United States Attorney General Jeff Sessions speaks during a news conference at the Justice Department in Washington.

Prokurori i Përgjithshëm amerikan Jeff Sessions është marrë në pyetje nga zyra e prokurorit të posaçëm Robert Muller, e cila po heton ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 si dhe mbi një bashkëpunim të mundshëm të fshehtë mes njerëzve të fushatës së Presidentit Donald Trump dhe zyrtarëve rusë.

Lajmi u njoftua sot nga gazeta New York Times që citon një zëdhënëse të departamentit të Drejtësisë. Sipas gazetës, zëdhënësja Sarah Isgur Flores, konfirmoi se intervista u bë javën e kaluar.

Kjo është hera e parë që një anëtar i kabinetit të Presidentit Trump merret në pyetje nga Prokurori i Posaçëm Mueller.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG