Lidhje

Sfidat e zhvillimit në rajonin e Korçës


Sfidat e zhvillimit në rajonin e Korçës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Rajoni i Korçës në Shqipëri ka rritjen më të qëndrueshme ekonomike dhe normën e papunësisë më të ulët në raport me rajonet e tjera. Qyteti është kthyer në qendrën më të rëndësishme turistike pas Tiranës për turizmin e brendshëm. Por, Korça përballet me sfidën e emigrimit të të rinjve dhe me kërkimin e modeleve të reja të zhvillimit. Korespondenti ynë Raimond Kola ishte në Korçë dhe përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG