Lidhje

Sfidat me rreziqet natyrore në Qarkun e Gjirokastrës


Rreziqet natyrore në Qarkun e Gjirokastrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Përmbytjet lënë pas çdo vit dëme të mëdha në Qarkun e Gjirokastrës që përshkohet nga dy lumenjtë “Vjosa” dhe “Drino”. Krahas bujqësisë, pasojat prekin edhe monumentet në Qendrën Historike dhe ndërtimet në disa zona me rrezik rrëshqitjeje. Ekspertët thonë se sigurimi i pronave nga fatkeqësitë natyrore është i ulët.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG