Lidhje

Sfidat shqiptare të Ohrit në UNESCO


Sfidat shqiptare të Ohrit në UNESCO
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Pranimi i Liqenit të Ohrit në pjesën shqiptare si Pasuri Botërore e UNESCO-s përbën mjaft sfida për autoritetet shqiptare. Sfidat lidhen me zhvillimin urban të paplanifikuar dhe me problemet komplekse në ruajtjen dhe menaxhimin e pasurive natyrore dhe kulturore. Autoritetet rajonale në Korçë thonë se këto sfida duhen përballuar duke bashkëpunuar ngushtë edhe me palën maqedonase.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG