Lidhje

SHBA festojnë në Tiranë 20 vjetorin e rihapjes së ambasadës


SHBA festojnë në Tiranë 20 vjetorin e rihapjes së ambasadës

Shtetet e Bashkuara festuan sot në Tiranë 20 vjetorin e rihapjes së ambasadës në kryeqytetitn shqiptar pas shembjes së diktaturës komuniste. Diplomatë dhe mijëra qytetarë u bashkuan në një mjedis festiv, duke shkëmbyer urime dhe ndjekur koncertet e rastit. Në ceremoni folën ambasadori amerikan Aleksander Arvizu dhe kryetari i bashkisë, Lulëzim Basha, të cilët vlerësuan këtë miqësi shumëvjeçare.

XS
SM
MD
LG