Lidhje

SHBA: Konferencë për bashkëpunimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor në Baltimorë


SHBA: Konferencë për bashkëpunimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor në Baltimorë

Në Baltimorë të shtetit Merilend po zhvillohet një konferencë dyditëshe që mbledh së bashku udhëheqës nga Ballkani perëndimor për të diskutuar mbi zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik në rajon si dhe me bizneset amerikane. Në konferencë marrin pjesë delegacione nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnje-Hercegovina. Serbia, e cila ishte e ftuar nuk mori pjesë.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG