Lidhje

SHBA mbështesin programet për zhvillimin e bujqësisë së Kosovës


Uashingtoni dhe Prishtina nënshkruan një marrëveshje, e cila ofron kredi për bujqit dhe agrobizneset, me një vlerë prej 26 milion dollarësh

Në Kosovë, qeveria amerikane dhe ajo në Prishtinë nënshkruan një marrëveshje me të cilën mundësohet ofrimi i kredive për bujqit dhe agrobizneset, me një vlerë prej 26 milion dollarësh amerikan. Përfaqësuesit e të dyja vendeve e vlerësuan këtë marrëveshje si një ndihmesë të madhe për zhvillimin e sektorit të bujqësisë, që shihet si një nga shtyllat e zhvillimit ekonomik, por që kishte mbetur nën hijen e sektorëve të tjerë.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG