Lidhje

SHBA, ulen rastet e infektimit ndërsa hyjnë në fuqi rregullat për vaksinim të detyruar


SHBA, ulen rastet e infektimit ndërsa hyjnë në fuqi rregullat për vaksinim të detyruar
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Ndërsa më shumë rregulla të vaksinimit të detyruar po futen në efekt, numri i rasteve të infektimeve në shkallë kombëtare vazhdon të ulet. Por kundërshtimi ndaj vaksinimit vazhdon të jetë problem. Vëzhguesit thonë se procesi në të gjithë vendin ishte i qetë dhe pa incidente të mëdha. Maqedonia e Veriut voton për të zgjedhur kryetarët e 80 komunave dhe të qytetit të Shkupit si njësi e veçantë administrative.

XS
SM
MD
LG