Lidhje

Shkodër, artizanati si mundësi punësimi


Shkodër, artizanati si mundësi punësimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Shkodra është një nga qytetet e Shqipërisë me nivel të lartë të papunësisë. Në këto kushte, një pjesë e banorëve, kryesisht gratë dhe vajzat, po shfrytëzojne traditën e pasur të qytetit në fushën e artizanatit, për t'u vetëpunësuar dhe mbështetur ekonomikisht familjet e tyre.

XS
SM
MD
LG