Lidhje

Shkodër: Bashkia i mohon PS-së lejen e tubimit


Bashkia e Shkodres ju pergjigj sot degës vendore të Partisë Socialiste dhe policisë vendore se në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, nuk jep leje për zhvillimin sot të tubimit elektoral të socialistëve në një nga sheshet e këtij qyteti. Në përgjigje të kësaj, Kryeminsitri Rama tha sot në Parlament se për herë të parë pas vitit 1991 rishfaqet fenomeni i antimitingjeve. Korrespondenti I Zerit te Amerikes, Pëllumb Sulo njofton:

Bashkia e Shkodrës u mohon socialistëve lejen për tubim
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG