Lidhje

Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti


Në teatrin "Migjeni" të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, "Nderi i Kombit". Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare dhe, që nga ajo kohë, ajo vazhdon të interpretojë si në teatër ashtu edhe në filma. Gjithashtu, Tinka Kurti është edhe një veprimtare e njohur e shoqërise civile.

Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG