Lidhje

Shkup: Gjendje e qetë pas incidentit tek kalaja


Shkup: Gjendje e qetë pas incidentit tek kalaja
Shkup: Gjendje e qetë pas incidentit tek kalaja

Gjendja në Shkup ishte e qetë pas ngjarjeve të dhunshme që shpërthyen dje në kalanë e qytetit. Ministria e Punëve të Brendshme ka marrë në pyetje disa pjesëmarrës në incident, por nuk ka mbajtur askënd nën arrest. Ministria e Rendit ka thënë se policia ka vepruar sipas rregullave gjatë ngjarjeve të djeshme. Megjithatë, komentet fyese midis maqedonasve dhe shqiptarëve të rinj kanë vazhduar në rrjetet sociale në internet.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG