Lidhje

Shkup, takim i ministrave të jashtëm të vendeve të Kartës së Adriatikut

  • Isak Ramadani

Shkup, takim i ministrave të jashtëm të vendeve të Kartës së Adriatikut

Në Shkup u mbajt takimi i ministrave të jashtëm të vendeve të Kartës së Adriatikut. Ministrat e Shqipërisë, Maqedonisë, Kroacisë, Malit të Zi, Bosnjë-Hercegovinës si dhe ministrja në detyrë e Kosovës dhe ambasadori amerikan në Shkup diskutuan mbi sigurinë në rajon dhe angazhimet për në misionet paqësore ndërkombëtare. Në takimin e njohur si A5 nuk mori pjesë Serbia.

XS
SM
MD
LG