Lidhje

Shpresa për shpërndarje të shpejtë të vaksinave në mbarë globin


Shpresa për shpërndarje të shpejtë të vaksinave në mbarë globin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Një vaksinë për COVID-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të mira në provat e hershme klinike. Vaksina është e përshtatshme për shpërndarje të shpejtë në të gjithë globin.

XS
SM
MD
LG