Lidhje

Shqipëri, fenomeni i largimit nga fshati prek shumë zona


Shqipëri, fenomeni i largimit nga fshati prek shumë zona
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Në një pjesë të madhe të fshatrave të zonës veriore të Shqipërisë vazhdon ende largimi i banorëve drejt zonave të ulëta të vendit si dhe në emigracion, kjo për shkak të vështirësive ekonomike, problemeve me pronësinë e tokës bujqësore dhe investimeve të pakta shtetërore në bujqësi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG