Lidhje

Shqipëri, fillon miratimi i ndryshimeve kushtetuese


Shqipëri, fillon miratimi i ndryshimeve kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Në Shqipëri, Këshilli i Legjislacionit në parlament miratoi sot ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë listave të hapura dhe heqin mundësinë e organizimit të forcave politike në koalicione parazgjedhore.

XS
SM
MD
LG