Lidhje

Shqipëri: Mesazhe nga udhëheqësit fetarë në prag të Krishtlindjes


Mesazhe urimi dhe shprese në prag të natës së Krishtlindjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Pak orë përpara meshës tradicionale të Krishtilindjeve, drejtuesit e komuniteteve fetare në Shqipëri iu drejtuan besimtarëve me mesazhe urimi. Arqipeshkvi i Shkodër-Pultit, Engjëll Masafra tha mes të tjerash se, urimi në këtë prag të Krishtlindjeve synon të nxisë shpresën për ndryshim. Ndërsa, Krypeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos, veçoi nevojën e besimit dhe pajtimit në një kohë të mbushur me tensione.
Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pellumb Sulo, njofton:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG