Lidhje

Shqipëri, pasojat e braktisjes së kërkimit shkencor


Shqipëri, pasojat e braktisjes së kërkimit shkencor
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Financimi për kërkimin shkencor në universitetet publike të Shqipërisë është miniminal dhe konsiderohet një luks që një vend i varfër nuk mund t’ia lejojë vetes. Por sipas ekspertëve, kjo mund të ketë pasoja të rënda mbi ekonominë.

XS
SM
MD
LG