Lidhje

Shqipëri, burg pa afat për të dyshuarin në vrasjen e Himarës

  • Armand Mero

Shqipëri, burg pa afat për të dyshuarin në vrasjen e Himarës

Në Shqipëri Gjykata e Vlorës la në burg pa afat nën akuzën e vrasjes 20 vjecarin Ilir Muka i cili ka qenë në drejtimin e mjetit që goditi të enjten e kaluar 35 vjecarin nga Himara Aristotel Guma. Kjo masë sigurie u dha edhe për 7 të rinjtë e tjerë, ku dy prej tyre u lanë të lirë pas një garancie pasurore. Si Muka ashtu dhe shokët e tij kanë folur për një aksident automobilistik duke mohuar që ngjarja të ketë qenë e qëllimshme. Sipas shtypit Muka ka pranuar se më parë ka patur nje grindje më nje grup himariotësh porse mes tyre nuk ka qenë Guma

XS
SM
MD
LG