Lidhje

Nismë për të gjetur eshtrat e të ekzekutuarve nga komunizmi


Nisma për gjetjen e eshtrave të të pushkatuarve nga diktatura në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Në përkujtimin e Kryengritjes së parë Antikomuniste të Malësisë së Madhe Unioni Mbarëkombëtar i Integrimit të të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politike të Shqipërisë shpalli sot nismën për gjetjen e eshtrave të rreth 4500 të pushkatuarve nga diktatura komuniste në Shqipëri. Kryetari i Unionit, Besim Ndregjoni, tha se motoja e kësaj nisme është "Bëhu edhe ti kontribues i gjetjes së eshtrave se je shqiptar". Në takimin e zhvilluar në Malësi të Madhe merrte pjesë edhe ish Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Nisma për gjetjen e eshtrave të të pushkatuarve nga diktatura në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG