Lidhje

Shqipëria në finalen e Festivalit Europian të Këngës


Rona Nishliu
Rona Nishliu

Intervistë me këngëtaren Rona Nishliu, një ditë përpara finales së festivalit Europian të Këngës

Rona Nishliu është këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Festivalin europian të këngës që po zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit. Kënga “Suus” e kënduar prej saj u përzgjodh mes 20 finalisteve që do të konkurrojnë ditën e nesërme. Gjatë një intervsite nga kryeqyteti i Azerbajxhanit, Rona Nishliu tregon për Zërin e Amerikës përgatitjet e saj dhe të grupit që e shoqëron atë për t’u paraqitur sa më denjësisht në mbrëmjen finale.


Intervistë me Rona Nishliun
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG